شبکه اطلاع رسانی دانا

نظرسنجی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه ترین ها

اخبار جهان

استاندار به همراه نماینده حوزه انتخابی کهگیلویه در مجلس و جمعی از مسئولان استانی از کارخانه آجر دهدشت بازدید کردند.
فرماندارکهگیلویه:
فرماندار کهگیلویه ضمن تقدیر از مدیران لایق خواستار پیگیری پروژه های در حال ساخت وجذب اعتبارات برای کلید خوردن پروژه های جدید سخن گفت.
رئیس اداره منابع آب کهگیلویه در جلسه شورای اداری شهرستان:
رئیس اداره منابع آب کهگیلویه در جلسه امروز صبح که به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در سالن فرمانداری برگزارشد از بحران جدی کمبود آب در کشور خبرداد.
لشکرکشی مسئولان در جمع مردم زیلایی؛
نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا گفت: امروز در دهستان زیلایی بالغ بر 15 میلیارد تومان اعتبار در حال هزینه کردن کارهای اجرایی است که اگر بخواهیم این را به سرانه جمعیت این بخش توزیع نماییم هر نفر یک و نیم میایون تومان از منابع ملی برای آنها هزینه می گردد.
هم زمان با فرار شاه معدوم در 26 دیماه؛
مدیر دفتر مطالعات تاریخ ایران به چهارفصل گفت: شاه عمدتا در پی این بود که آمریکاییها و انگلیسی ها مسائل سیاسی کشور را حل و فصل کنند و او بعد از حل مسائل دوباره به صحنه برگردد.
رهبر معظم انقلاب دی ماه امسال فرمودند: حضرات حاکم در آمریکا اولاً بدانند که تیرشان به سنگ خورده، ممکن است این کار را تکرار کنید اما بدانید که باز هم سرتان به سنگ خواهد خورد. ثانیاً، به ما در این چندروز خسارت زدند، بدانند این بی‌تقاص نخواهد بود.
شکست رضاشاه از بویراحمدی ها در نبرد تنگ تامرادی؛
نبرد تنگ تامرادی را می توان یکی از هولناک ترین و پرتلفات ترین جنگ داخلی ایران بین رضاشاه و عشایر بویراحمد دانست که به مانند دیگر امورات اجتماعی در روند روزمره زندگی کمتر به آن پرداخته شده است.
عده ای از شهروندان عزیز به دلیل نامناسب بودن وضعیت چمن بلوارها و سیستم روشنایی درپارک های سطح شهر انتقاد نموده و خواستار رسیدگی فوری شهرداری وسازمان پارک وفضای سبز شهرداری به این مشکل شدند.
خطر سقوط برخی از تیرهای چراغ برق ازسوی مسئولان با اندک توجهی به خوبی قابل کنترل است،لاکن بی توجهی به وضعیت نابسامان تعدادی ازاین تیرهای چراغ برق میتوان خطرات جدی برای شهروندان عزیز به وجوداورد.
نمایشگاه عرضه مستقیم یلدانه باحضورتولیدکنندگان مختلف پوشاک، اجیل وخشکبار،کیف وکفش ،گلیم وقالیچه،و.... دردهدشت برگزار وتا تاریخ 21دی ماه ادامه دارد.
کربلای 5 به روایت تاریخ؛
عملیات کربلای 5‌ که یکی از بزرگترین عملیات‌های رزمندگان در طول جنگ تحمیلی بود، 28 سال پیش در تاریخ 19 دی‌‌ماه سال 1365 این عملیات با رمز مبارک‌ یازهرا(س) در منطقه‌ شلمچه‌ و شرق بصره‌ آغاز شد.
در پی سانحه کشتی ایرانی؛
کشتی ایرانی با مقصدی معلوم ولی سرنوشتی نامعلوم برای جوانان مرز و بوم ایرانی رقم زد تا بیش از پیش در حسرت رعنا قامتان کشورمان سرشک غم بباریم.
به مناسبت روز امیرکبیر؛
اقدامات منحصر به فرد وزیر با کیاست ایرانی چنان مورد توجه و الگو قرار گرفته بود که همین اقدامات انقلابی و ملی امیرکبیر قهرمان مبارزه با استعمار، سبب شد که درباريان فاسد و خودخواه با او دشمنی كردند.
وضعیت جاده ها وروکشی نامناسب برخی از خیابان هاو معابر تردد وسایل نقلیه درشهرستان کهگیلویه عبور ومرور رابرای شهروندان دشوار کرده است.
کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتگو با چهارفصل؛
کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: جسارت امام در ارسال نامه به گورباچف مبنی بر خطر نفوذ غرب در فروپاشی این کشور که یک قدرت جهانی در زمان خودش محسوب می شد، در نوع خود جالب است.