نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

21. دى 1396 - 20:25
باحضور نماینده ولی فقیه و مسئولان استانی و شهرستانی صورت گرفت؛
بخشش قاتل پس از 8 سال با گذشت خانواده مقتول در چرام+تصاویر
جلسه بخشش قصاص یک خانواده در چرام یکی از شهرستانهای کهگیلویه و بویراحمد باحضور نماینده ولی فقیه استان،مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین معتمدین و مردم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل به نقل از چرام؛،بخشش صفت بزرگان است و هر کس گناه و اشتباه دیگری را ببخشد با خدا معامله کرده و خدا هم از او خواهد گذشت.

 

گذشت؛ صفتی زیباست که از دین اسلام به ما رسیده و در انجام آنها صدها ثواب وجود دارد.

 

بخشش یعنی از حق خود گذشتن و در حالی که می توانی مجازات کنی اما رحم می کنی و بارها دیده شده و در قرآن کریم هم وعده داده شده که خداوند نیز از گناه چنین بنده ای می گذرد.

 

با این مقدمه، روایت قتلی که 8 سال پیش در چرام یکی از شهرستانهای کهگیلویه و بویراحمد رخ داد و اکنون خانواده مقتول راضی به رضایت شده اند و کار پسندیده ای انجام داده اند.

 

و بر این اساس جلسه بخشش قصاص یک خانواده در چرام یکی از شهرستانهای کهگیلویه و بویراحمد باحضور نماینده ولی فقیه استان،مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین معتمدین و مردم برگزار شد.

 

 

در این همایش عفو و بخشش معاون فرهنگی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر و تشکر از تمام افراد و مسئولان حاضر،بیان کرد: بدانید که همه مومنین برادر هستند و بر یکدیگر حق دارند.

 

حجت الاسلام ساجدی افزود: وظیفه ما قدم گذاشتن برای سازش است و از طرفی سیره اهل بیت علیهم السلام نیز به ما یاد داده که در مسیر نظم، سازش ذات البین حرکت کنیم.

 

سخنران دیگر این همایش نماینده سابق  شهرستانهای بویراحمد و دنا بود که بیان کرد: اگر اختلافی پیش بیاید وظیفه هر مومن حل کردن اختلاف آن مشکلات است و اگر به آموزه‌های دینی دقت کنیم، خیلی از مسائل ما به حداقل می‌رسد.

 

هدایتخواه افزود: با توجه به روحیه و خوی انسان اولین خونریزی در اولین خانواده بشر رخ داد اما باید تلاش کنیم تا این مشکلات و مسائل کاهش یابد.

 

وی افزود: از طرفی به علت فرهنگ غربی عواطف ما در حال کاهش است و باید عنوان کرد که با اصول دین اسلام تمام تلخی های زندگی کاهش خواهد یافت.

 

 

در این جلسه باشکوه نماینده ولی فقیه استان نیز با سخنرانی خود جمعیت را به فیض کامل رساندند.

 

در پایان پدران قاتل و مقتول با اغوش گرفتن همدیگر حال و هوای خوبی را به جمعیت منتقل کردند.

تصاویر:

نظرات کاربران

قلم_گزینشی
شبکه اطلاع رسانی دانا