نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

18. دى 1396 - 8:23
ورزش برای استان کهگیلویه و بویراحمد حلقه ای گمشده است که هر از چند گاهی فقط با افتخار آفرینی برخی ورزشکاران آن نام خود را به نمایش اذهان می گذارد و در بین جوانان این استان جایگاهی گم شده و به انزوا کشیده شده دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ ورزش برای استان کهگیلویه و بویراحمد حلقه ای گمشده است که هر از چند گاهی فقط با افتخار آفرینی برخی ورزشکاران آن نام خود را به نمایش اذهان می گذارد و در بین جوانان این استان جایگاهی گم شده و به انزوا کشیده شده دارد.

تیم فوتبال "شهرداری یاسوج" نامی است که برای کهگیلویه و بویراحمدی ها با خاطرات پیروزی هایش هنوز زنده است و هر از چند گاهی جوانان استان در محافل خود به بازگویی خاطرات این تیم می پردازند. جمله هایی که در زمان انتخابات در بیان عشق و علاقه خود در عین مطالبه گری از مسئولین و کاندیدهای ثبت نامی آن روزها با این سنخ از سوالات یعنی " تنها سرگرمی جوانان عزیز شهر یاسوج و قشر ورزشکار و ورزش دوست تیم شهرداری بود که در زمان حضور دوره چهارم شورای کنونی شهر یاسوج حذف شد،علت را بفرمایید؟" ا را به نمایش گذاشته می شد.

این تیم که در سالهای گذشته با بازیهای درخشان خود در لیگ دسته اول و همچنین جام حذفی نگاهها را در فوتبال کشور به خود معطوف کرده بود، طی چند سال اخیر و با روی کار آمدن جاوید، شهردار سابق یاسوج راه انزوا و گوشه گیری را در پیش گرفت .

نا امیدی در ورزش استان به وضعیت خود ادامه داد تا اینکه ورزشگاه 15 هزار نفری آزادی یاسوج در سال 94 به بهره برداری رسید که این افتتاح روزنه های امید را در دل جوانان کهگیلویه وبویراحمدی برای رسمی تر شدن فوتبال روشن کرد اما دریغ از اینکه این ورزشگاه طی 2 سال بعد از بهره بردای خود بتواند به عملکردی مطلوب برسد.

اما این موضوع به فوتبال تنها ختم نمی شود و می بینیم که در ورزش های دیگر استان نیز شاهد مغفول ماندن و گوشه گیر شدن ورزش استان هستیم به طوری که دبیر هیئت ووشوی استان مرداد ماه امسال گفت: ووشو کاران ما با فروختن گوشی های خود، هزینه مورد نیاز جهت شرکت در مسابقات را تامین می کردند و جای تاسف دارد که کسی از مسئولین ورزشی استان در این افتتاحیه حضور ندارند.

این روند باعث شده است که ورزشکاران این استان، عطایش را به لقایش ببخشند و بار سفر ببندد و به دیگر استان ها برای شرکت در مسابقات استانی و کشوری وحتی بین المللی مهاجرت کنند که این روند همچنان ادامه دارد.

البته این به این معنا نیست که استان کهگیلویه وبویراحمد بی بهره از قهرمانان و ورزشکاران است بلکه هر از چندگاهی خبر موفقیت و قهرمانی ورزشکاران این استان همچون مدالی بر گردن این استان آویخته می شود تا لوح افتخارات این استان را مملو از پیروزی های مردان و زنان با عزم کند.

در گزارش قبل با عنوان "ماکتی به نام ورزشگاه آزادی یاسوج/ورزشگاهی که در خواب زمستانی به سر می برد+تصاویر" به بررسی وضعیت ورزشگاه آزادی یاسوج و راکد بودن ورزش پرداختیم که در اینجا قابل مشاهده است و این موضوع به سازمان های متولی امور تفریحی جوانان و ورزش نیز برمی گردد که نیاز به بازنگری در برنامه کارهای این سازمان و نظارت بر روند عملکرد آن نیاز ضروری به نظر می رسد.

در اینجا و در این موضوع که به عصر حاضر و نسل فعلی رسیده است دو سازمان وظیفه پاسخگویی به این جنبه از نیازهای جوانان شهرستان و به تبع آن استان را دارند که می توان از شهرداری یاسوج و سازمان ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد نام برد و می توان در این موضوع به وعده های اعضای پنجمین شورای شهر یاسوج اشاره کرد و به بازخوانی آنها پرداخت.

 

محمد رحیم دهراب پور عضو پنجمین شورای اسلامی شهر یاسوج خرداد ماه امسال گفت: نقش بسیار بسزایی که سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خاصه در دوره سوم شورای شهر یاسوج ایفا نمود بر کسی پوشیده نیست؛ فعال شدن این سازمان را بار دیگر برای تحقق شکوفایی استعدادهای بسیار خوب جوانان استان در اولویت قرار داده ایم و در اولین فرصت که در عرصه خدمت به شهروندان در شورای شهر مشغول به کار شویم همانطور که اشاره شد برای هویت بخشیدن به مولفه های ورزشی جوانان استان برنامه های ورزشی را حتی از محلات شهر شروع خواهیم کرد تا بتوانیم از همین تیم های محله ای بار دیگر در همه رشته ها تیم های توانمندی همچون تیم فوتبال و والیبال شهرداری را برای اظهار وجود در میادین ورزشی کشور داشته باشیم.

علی اکبری تبار عضو چهارمین و پنجمین شورای اسلامی شهر یاسوج مرداد ماه سال گذشته گفت: با برخی پیگیری ها مشخص شد که شهرداری یاسوج در باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری این شهر که مبالغ میلیاردی برای آن هزینه شده هیچ سهمی نداشته و بیشترین سهام آن نیز متعلق به اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

سید هدایت اکبری رئیس شورای شهر یاسوج آبان ماه امسال گفت:: سرانه فضای ورزشی در شهر یاسوج و در مجموع استان کهگیلویه و بویراحمد در مقایسه با میانگین کشوری و استاندارد جهانی فاصله زیادی دارد.

وی سرانه فضای ورزشی در شهر یاسوج را 36 سانتی متر عنوان کرد و افزود: پایتخت طبیعت ایران زمین در این زمینه فقیر بوده و باید مسئولان و متولیان امر به‌ویژه مجموعه اداره کل ورزش و جوانان چاره‌اندیشی کنند.

رئیس شورای شهر یاسوج با تاکید بر اینکه یاسوج از کمبود سرانه فضای ورزشی رنج می‌برد، ادامه داد: در بسیاری از محلات و مناطق مختلف شهر یاسوج حتی یک متر فضای ورزشی وجود ندارد که انتظار می‌رود توزیع عادلانه خدمات مد نظر مسئولان متولی امر ورزش باشد.

کیوان آشنا دیگر عضو شورای فعلی شهر گفت: حمایت از ورزش و احیای تیم فوتبال شهرداری از برنامه‌های اصلی من است و این قول را به همه مردم و طرفدارانم میدهم.

فرشید احمدی کیش دیگر منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یاسوج خرداد ماه امسال گفت: من موافق تیم داری شهرداری یاسوج در فوتبال هستم اما نه مثل سابق، به این دلیل که باید معقول مطالعه شده و با هزینه هایی کم تر و بهره وروی بهتر مورد استفاده قرار گیرد و بتوانیم از جوانان با استعداد و بومی در این تیم گیری استفاده و تیم شهرداری یاسوج را دوباره احیاء کنیم.

فرشاد نگین تاجی دیگر متخب شورای شهر یاسوج در بحبوحه انتخابات شوراها، اردیبهشت امسال در در دیدار با ورزشکاران و مدال آوران شهر یاسوج اظهار داشت: در صورت ورود در شورای اسلامی شهر یاسوج توجه و نگاه ویژه ای به مقوله ورزش و به خصوص ورزش قهرمانی خواهم داشت.

نگین تاجی تصریح کرد: نگاه ویژه و تخصصی به موارد مختلف به خصوص مقوله ورزش از مهم ترین برنامه های هر مجموعه شهرداری و شورای شهری می باشد که که این مهم یکی از اولویت های بنده در صورت حضور در شورای اسلامی شهر یاسوج خواهد بود.

حالا پس از 5 ماه از شروع به کار شورای اسلامی شهر یاسوج، زمان عمل کردن به وعده هایی که از سوی اعضای مختلف شورای شهر داده شد، فرا رسیده است و نیاز است که اعضای شورای به جای اندیشه در اعمال نیروهای خود در نهادهای مختلف و سیاست زدگی،  به فکر مردم و وعده هایی که داده اند، باشند؟

در گزارش بعدی چهارفصل به بررسی عملکرد سازمان ها در حیطه ورزش می پردازد...

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

این شورا که به دنبال قم و خویش خودشون هستن

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی