نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

28. دى 1396 - 17:16
وجود چاله های پرتعداد در خیابان های شهر یاسوج، شهروندان پایتخت طبیعت را کلافه کرده است و از مسئولینی که به آن ها اعتماد کرده اند، انتظار حل مشکلاتشان را دارند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل وقتی از میان کوچه پس کوچه ها و خیابان های فرعی شهر یاسوج عبور می کنیم، ناخودآگاه این پرسش در ذهن متبلور می شود که چرا و چگونه این چاله ها و در برخی موارد گودال ها به وجود می آیند و چرا هیچ کس به فکر پر کردن و مرمت آن ها نیست.

 

به نظر می رسد متولیان شهری آن قدر درگیر جلسات و پشت میز نشستن های بی فایده هستند که فرصت سرکشی به معابر شهری را ندارند، یا اینکه اگرهم در سطح شهر تردد می کنند با خودروهایی گران قیمت در حال رفت و آمد هستند، یا از جاهایی بسیار شیک تردد می کنند(البته اگر مکان شیک وجود داشته باشد) که چنین احساسی در آنها برانگیخته نمی شود.

اخیرا در یکی از جلساتی که تحت عنوان شورای فنی در استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، یکی از مسئولین با ارائه تصاویر و فیلم هایی از مشکلات و نابسامانی های موجود در مبلمان شهری یاسوج، عمق مشکلات و کاستی ها را به تصویر کشید اما باید به آن ها گفت: « دیگر بس است، از پشت میزهایتان بیرون بیایید و حرف های به ظاهر قشنگتان را در عمل ثابت کنید»

یکی دیگر از مواردی که انسان را آزار می دهد، این است که وقتی برای حل این مشکلات به نهادهای مربوطه مراجعه می شود، گاهی با این پاسخ مواجه می شویم که « این مشکل به ما مربوط نمی شود و مربوط به فلان اداره است» و وقتی به اداره گفته شده مراجعه می کنیم بازهم پاسخ تکراری قبلی را می شنویم و همانند توپ فوتبال از این اداره به آن اداره پاس داده می شویم .

اگر بخواهیم مشکل را در نحوه مدیریت شهری خلاصه کنیم، که جرأت نمی کنیم چرا که این مدیران، منتخب مردم شهرم هستند و حتما توانایی خاصی در آن ها دیده اند که انتخاب شده اند!

 

سخن را کوتاه می کنم و به یکی از مشکلاتی اشاره می کنم که ماه هاست وجود دارد و مردم که دیگر از حل شدن آن ناامید شده اند، تنها راه چاره را دورزدن آن می دانند!

خیابان قائم شرقی در منطقه نجف آباد یاسوج یکی از نقاطی است که ماه ها از ایجاد چاله ای در وسط آن و در محل تقاطع دو خیابان دیگر می گذرد و هیچ گونه کاری برای حل این مشکل انجام نگرفته است ، این در حالی است که ساکنین این منطقه از شهر یاسوج نسبت به این مساله گلایه بسیار داشتند و از مسئولین خواستند هر چه سریعتر نسبت به حل آن اقدام کنند .

 

در روزهای بارانی این مشکل می تواند دوچندان شود و مشکلات عبور و مرور را بیشتر کند .

با توجه به اینکه این چاله حد واسط تقاطع دوخیابان پر رفت و آمد و شلوغ است، گاهی اوقات رانندگانی که می خواهند از اروی این چاله عبور نکنند، در خط دیگر حرکت می کگنند که این مساله می تواند باعث بروز تصادف بین خودروها شود.

 

بنابراین از مسئولان و دست اندرکاران مدیریت شهری یاسوج انتظار می رود نسبت به حل این مشکل که تنها گوشه ای از چاله های پرتعداد شهر یاسوج است رسیدگی کنند چرا که مردمی که شما را انتخاب کرده اند، انتظار حل مشکلاتشان از شما، انتظار بیراهی نیست.

 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی